logo.gif (1146 bytes)logo1.gif (1873 bytes)


powrót

 
powrot.gif (804 bytes)

                          

"FOTOGRAFIE - jazz, blues"

Prezydent Miasta Chorzów
Miejska Galeria Sztuki "MM" w Chorzowie
zapraszają na uroczysty wernisaż wystawy
MARKA A. KAREWICZA
który odbędzie się 31 marca 2003 r. o godz. 17.00
w Miejskiej Galerii Sztuki "MM" w Chorzowie.

Wernisaż uświetni koncert zespołu Shau Pau Acoustic Blues z Kolonii.
www.schau-pau.de

Wystawa czynna do 23 kwietnia 2003
redman foto karewicz.jpg (140197 bytes)

Marek A. Karewicz - artysta fotografik, członek Z.P.A.F., odznaczony Honorowym Tytułem F.I.A.P.. Dziennikarz muzyczny, autor radiowy i telewizyjny, działacz PSJ, organizator życia jazzowego, komentator i prezenter muzyki jazzowej, od zawsze do dziś DJ w warszawskim klubie "Remont". Z polskim środowiskiem jazzowym związany na dobre i złe, z pasją fotografuje świat jazzowy, nie stroni też od innych rodzajów muzyki.
Zgromadził archiwum liczące około dwóch milionów negatywów. Miał wystawy swoich fotogramów w 18 krajach. Projektuje także okładki płytowe, ma ich już tysiac pięćset. Jazz to jest jazz, ale na zasadzie płodozmianu pracuje nad dużą wystawą rock-and-rollową - chce pokazać wielkie światowe gwiazdy, takie jak "The Beatles" czy "The Rolling Stones", które udało mu się kiedyś pofotografować. Uwielbia piwko, nie znosi idiotów i odzierania życia z intymności w systemie papparazich ...      

Jazz Forum 3/98

_________________________________________________________

                                                                      

Galeria czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 - bezpłatne zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży w czwartki i piątki - wstęp wolny!