logo.gif (1146 bytes)logo1.gif (1873 bytes)


powrót

 
powrot.gif (804 bytes)

                          

"Theresa Musoke - malarstwo"

Prezydent Miasta Chorzów Miejska Galeria Sztuki "MM" w Chorzowie zapraszają na uroczysty wernisaż wystawy twórczości "Theresa Musoke - malarstwo", który odbędzie się 6 października 2003 r. o godz.17.00  w Miejskiej Galerii Sztuki "MM" w Chorzowie.
Wernisaż uświetni wystep Bill'a Doveya & Blues Devils z Kanady

Wystawa czynna do 27 października 2003r

musoke1m.jpg (44068 bytes)

musoke2m.jpg (36709 bytes)

Theresa Musoke

Artystka malarka urodzona we wschodniej Afryce, w stolicy Ugandy Kampala. Córka wodza dawnego plemienia "Sasa", studiowała sztukę w Kampala, Makarere, Anglii! Londynie i USA! Pennsylyania.

Jej obrazy zdobią wiele miejsc publicznych na kilku kontynentach. Ogromne malowidła ścienne witają podróżników na afrykańskich lotniskach, w halach amerykańskich i europejskich hoteli oraz domach sztuki i muzeach krajów Azjatyckich.

Pod pędzlem Theresy przenikają natura, tradycja, człowiek i zwierze, w magiczny i jedyny w swoim rodzaju sposób. Elementarne, kolorowe formy afrykańskiego świata zlewają się w niepowtarzalną jedność.

Magia Afryki i mistyka życia zawarte w treściach obrazów Theresy Musoke oraz transformacja artystycznej duszy w różnorodne techniki plastyczne są dowodem geniuszu tej wybitnej, afrykańskiej artystki.
_________________________________________________________

                                                                      

Galeria czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 - bezpłatne zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży w czwartki i piątki - wstęp wolny!