Stanisław BAJ - malarstwo
powrót
powrot.gif (804 bytes)
10 - 28 maj 2010 r.
wernizaż - 10.05.(poniedziałek) - godz.17.00
Stanisław Baj ur. w 1953r. w Dołhobrodach.Pochodzi z chłopskiej rodziny. Dzieciństwo i wczesną młodość spędził nad Bugiem w podlaskiej wsi Dołhobrody, gdzie ukończył szkołę podstawową. W latach 1968-72 uczył się w państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, następnie (w l. 1972-78) studiował malarstwo na warszawskiej ASP pod kierunkiem profesorów: M. Byliny, J. Siennickiego i L. Maciąga. Studia ukończył z wyróżnieniem w pracowni Ludwika Maciąga, u którego pozostał jako asystent. W 1982 r. podjął pracę dydaktyczną w macierzystej uczelni, gdzie prowadził Pracownię Rysunku na Wydziale Malarstwa. Jednocześnie kierował seminariami z rysunku i malarstwa w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Obecnie prorektor do spraw dydaktycznych Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Dorobek twórczy prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Wystawy indywidualne miał m.in. w Hannie, Warszawie, Poświętnem, Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie, Radomiu, Siedlcach, Białej Podlaskiej, Katowicach, Zamościu, Janowie Podlaskim, Kazimierzu Dolnym, Zakopanem, Włodawie, Płocku, Ciechanowcu, Sannikach, Kołobrzegu, Wyszkowie, Nieborowie, Korczewie, Barlewicach, Przysuchej, Zawierciu, Romanowie, Lipsku, Frankfurcie nad Menem, Brześciu, Toronto, Atenach.

Dorobek artystyczny S. Baja obejmuje malarstwo, rysunek, a także grafikę. Dominują wśród nich portrety oraz pejzaże, dla których inspiracją są mieszkańcy Dołhobród oraz nadbużańskie krajobrazy.

Mieszka w Warszawie, ale często przebywa w rodzinnej wsi Dołhobrody.
Galeria otwarta pon.-pt. 10.00-18.00 oraz w sob. 10.00-14.00
8480